Jste zde: Hlavní strana Aplikace Ochrana proti zamrzání Ochrana střešních žlabů a svodů proti zamrzání

Ochrana střešních žlabů a svodů proti zamrzání

Sníh napadaný na střeše při teplotách kolem bodu mrazu postupně mrzne ve střešních úžlabích, okapových žlabech a svodech. Tvoří se nebezpečné rampouchy, které ohrožují kolemjdoucí. Ucpané žlaby a svody znemožňují odvod vody z tajícího sněhu a ledu do kanalizace a voda často zatéká do staveb a způsobuje skryté či viditelné škody jako poškozené fasády, omítky, shnilé krovy, plísně…

Funkční žlaby a svody, znemožní přimrzání ledu a vytváření sněhových bariér a vždy spolehlivě odvedou odtávající vodu ze střech, čímž předejdou značným škodám, které by zatékající voda způsobila.

Kabelový topný systém instalovaný ve střešních úžlabích (případně na spodních částech střech), ve žlabech a okapech komplexně řeší problematiku správného odvodu tající vody a ochrany proti zatékání.

Spolehlivě tak zabrání poškození střešní nebo stavební konstrukce zatékající vodou a zároveň zamezí vzniku nebezpečných rampouchů. Ochranný systém lze instalovat do všech typů okapových žlabů nebo střešních konstrukcí.

Pro klasický okapový žlab a svod se instalovaný výkon pohybuje v rozmezí 30 až 40 W na jeden metr délkový, což předpokládá použít topný kabel s výkonem 20 W/m ve smyčce nebo dva topné kabely položené paralelně. Jejich fixování ve žlabech i svodech je zabezpečeno speciálními plastovými nebo kovovými úchyty.

Automatická regulace minimalizuje spotřebu energie

Firma JAVORA ENERSA dodává regulátory speciálně vyvinuté pro řízení ochranných systémů. Výběr regulačního prvku závisí na způsobu či rozsahu instalace a přání zákazníka.

Ke špičkovým zařízením patří regulátor Devireg 850, vybavený vlhkostními a teplotními senzory. Je určen pro řízení systémů na ochranu venkovních ploch nebo okapových žlabů a svodů. Regulátor Devireg 850 průběžně vyhodnocuje teplotní i vlhkostní poměry ve chráněném střešním žlabu a zajišťuje efektivní a plně automatický provoz ochranného systému.

Související informace