Jste zde: Hlavní strana Aplikace Ochrana proti zamrzání Ochrana proti zamrznutí vody v potrubí

Ochrana proti zamrznutí vody v potrubí

Kabelový topný systém umožňuje zabezpečit efektivní ochranu podzemního i nadzemního potrubí před zamrznutím nebo udržování požadované teploty vody či vysoce viskózních kapalin v domovních a technologických rozvodech.

Topné kabely se k potrubí přichytí hliníkovou páskou a obalí vrstvou tepelné izolace.

Pro účely temperování a ohřevu potrubních systémů lze použít topné kabely ve spojení s elektronickými regulačními jednotkami nebo samoregulační topné kabely.

K udržování vyšších teplot v potrubí (do 425 °C) dodáváme speciální topné kabely.

Pro aplikace dovnitř potrubí doporučujeme samoregulační topné kabely Raychem FrostGuard, vyhovující požadavkům na styk s pitnou vodou.

Potřebný výkon topných kabelů je dán tepelnou ztrátou potrubí v závislosti na průměru a délce potrubí, na tloušťce a kvalitě tepelné izolace a na požadované teplotě.

Automatická regulace minimalizuje spotřebu energie

Dodáváme regulátory speciálně vyvinuté pro řízení ochranných systémů. Výběr regulačního prvku závisí na způsobu či rozsahu instalace a přání zákazníka.

  • Pro temperování potrubí jsou nejčastěji používány elektronické regulátory pro umístění na DIN lištu do rozvaděče a pro umístění do venkovního prostředí s krytím proti vodě.
  • Doporučujeme použít regulátory, které umožňují měření teploty potrubí pod tepelnou izolací, což zajišťuje nejnižší provozní náklady a žádanou teplotu média v potrubí.

Související informace