Jste zde: Hlavní strana E-shop Termostaty Fenix - Therm 105
Fenix Them 105
Fenix Them 105
Cena s DPH: 1.618 Kč

Fenix - Therm 105

Analogový termostat s podlahovým i prostorovým čidlem
  • Obsahuje FUZZY logiku pro ustálení teploty podlahy (!)
  • Umožňuje přepnutí mezi 3 režimy provozu

Analogový elektronický termostat s možností nastavení 3 režimů provozu: jen podle teploty podlahy, jen podle teploty prostoru, podle teploty prostoru s kontrolou maximální teploty podlahy.

Použití: Jednoduchá a spolehlivá regulace.

Dostupnost:do týdne
Záruka:2 roky, záruční podmínky

Fenix - Therm 105

Obj. číslo Popis Cena
s DPH
D 4200122 Fenix - Therm 105 - analogový termostat s podlahovým i prostorovým teplotním čidlem  1618 Kč ks

Podobné produkty

Fenix - Therm 105

Analogový termostat s podlahovým i prostorovým čidlem

Pokojový elektronický termoregulátor bez časovače, s podlahovým i prostorovým senzorem.

Jednoduchý a přesný

Regulátor Fenix – Therm 105 umožňuje jednoduché nastavení a přesné udržování teploty vyhřívané místnosti.

Fuzzy technologie

Při kontrole teploty se využívá algoritmu, který vychází z Fuzzy technologie. To znamená, že zcela od počátku termostat sbírá a prověřuje data ze kterých pak výpočtem zjistí, kdy se má zapnout a vypnout. Tato technologie redukuje výkyvy teplot, výsledkem je stabilnější teplota a snížení spotřeby energie. Teplota na podlaží se liší méně než o +/- 0,3 stupně. Do 120 minut od aktivace termostat požívající Fuzzy technologii dokončí svůj proces učení.

Použití

Jednoduchá a spolehlivá regulace.

Technické informace

Rozměry balení 150×60×82 (mm)
Hmotnost balení 0.236 (kg)
Napájecí napětí 230 V / 50 Hz
Krytí IP 21
Délka kabelu 3m (sonda)
Spínaný proud 12 A
Prostorové čidlo 5°C…40°C
Kabelové čidlo 5°C…40°C
Teplotní útlum ne
Kontrolka chodu LED
Hysterze 0,5 °C
Vypínač ano

Fenix - Therm 105 – dokumenty ke stažení

Časté dotazy k Fenix - Therm 105

Jaké jsou stavební požadavky na montáž termostatů?

Odpověď pro nejčastěji dodávané termostaty – Fenix Therm 105, BMR VTM 3000, Fenix TFT: Tyto termostaty jsou určeny pro montáž na stěnu do výšky ovládacích prvků (cca 1,2 m až 1,5 m nad čistou podlahou) do hluboké elektroinstalační krabice KPR-68 (rozteč uchycovacích šroubků 60 mm, umístění šroubků nejlépe vodorovně, ale lze i svisle).

Odpověď pro termostat Raychem Green Leaf: Tyto termostaty jsou určeny pro montáž na stěnu do výšky ovládacích prvků (cca 1,2 m až 1,5 m nad čistou podlahou) do hranaté elektroinstalační krabice. Tato krabice je součástí balení termostatu a lze zvolit ze dvou variant: pod omítku nebo do sádrokartonu.

Jaké regulátory jsou vhodné pro spínání topných rohoží?

Nejčastěji se topné rohože používají pro vyhřívání podlahy na příjemnou teplotu (doplňkové vytápění). V takovém případě je třeba použít termostat s podlahovým teplotním čidlem, aby bylo možné žádanou teplotu podlahy nastavit. (Nesprávné řešení je při použití obyčejného termostatu a regulace podle prostorového čidla, kdy pak topná rohož neplní očekávanou funkci a také může mít výrazně vyšší provozní náklady.)

Doporučujeme některý z následujících regulátorů:

  • Fenix Therm 105 – kvalitní analogový termostat (bez displeje), bez časovače,
  • BMR VTM 3000 – cenově výhodný digitální termostat, týdenní časovač,
  • Fenix TFT – cenově výhodný digitální termostat s dotykovým displejem, týdenní časovač,
  • Raychem Green Leaf – inteligentní digitální termostat s dotykovým displejem, atraktivní design, 12 let záruka, týdenní časovač s předvídáním času zapnutí – v žádaném čase je podlaha nahřátá na žádanou teplotu.

Komentáře k produktu Fenix - Therm 105

zapnutie na 1

Vandriak — 18. 12. 2011, 17:19:30
Dobrý deň, Na chate mám pdlahové kúrenie Fénix s termostatmi Fénix-therm 100. Chcem sa opýtať keď nastavím termostat na číslo jeden na akú teplotu mi bude vyhrievať. Dá sa to používať ako zimný režim kôli tomu aby mi nepomrzla voda?

Re: zapnutie na 1

Michal Javora — 16. 01. 2012, 19:14:47
Na čísle 1 (minimum) udržuje termostat Fenix - Therm 100 teplotu 5 stupňů Celsia. Pokud máte termostat nastavený pro měření a udržování prostorové teploty, pak ano - můžete termostat použít pro ochranu proti zamrznutí vody.

Porucha?

Marcel — 01. 10. 2012, 14:34:24
Dobry den. Mam problem s tymto termostatom. Je pouzity na podlahove topenie s 2 rohozami o vykone 2,2 Kw. Termostat je pripojeny cez stykac na istic s prudovym chranicom. Ak dam termostat do polohy 1 zasvieti zelena dioda a stykac je uz v tom momente zopnuty. Pri toceni kolieskom je pocut zopnutie v termostate a svieti na cerveno. Ale stykac je zopnuty stale bez ohladu nato ci kolecom tocim alebo nie. Po prepnuti do polohy 0 termostat zhasne a vtom momene nameram na cidle a vustupe vsade fazu a stykac je stale zopnuty. Mohl by som Vas poprosit oradu co stym moze byt. Vdaka.

Re: Porucha?

Michal Javora — 05. 10. 2012, 13:59:56
Požádejte svého elektrikáře, ať proměří, jestli je chyba ve stykači, nebo v termostatu, a vadný prvek vyměňte.

Fenix-Therm 100

Pilař Ladislav — 04. 03. 2013, 14:39:52
Dobrý den přeji. Nastal nám problém s thermostatem pro podlahové vytápění,(v koupelně- el.rohože) je nastavený do polohy 3(zkusili jsme i 4, problém je stejný), vypínání-nahřátí,po dosažení teploty vypnutí a znovu zapnutí, funguje někdy 1 den, jindy 3 dny, pak 2 dny, ale vždy to končí tím, že kontrolka zapnutí (červená),tedy nahřívání svítí, ale podlaha je studená. po ručním vypnutí páčkou (a)a následném zapnutí, se na pár vteřin rozsvítí kontrolka zeleně,pak v termostatu cvakne rozsvítí se červená kontrolka a začne skutečné nahřívání podlahy. Funkce termostatu pracuje jak má , jak jsem se už zmínil 1,2, 3,dny, pak přestane, i když svítí šervená, ale nehřeje. Toto se nepravidelně stále opakuje. K čemu slouží malý knoflíček pod kontrolkou nahřívání nebo prodlevy, prosím? Děkuji za odpověď, Pilař l

Re: Fenix-Therm 100

Michal Javora — 23. 03. 2013, 10:07:44
Patrně se jedná o selhání spínacího relé termostatu a je třeba termostat vyměnit. Co se malého knoflíčku týká, nevím, co myslíte.

Přidejte svůj komentář

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná. E-mail a telefon jsou nepovinné údaje a nebudou se v diskusi zobrazovat.