Jste zde: Hlavní strana E-shop Systémy větrání s rekuperací

Systémy větrání s rekuperací

Tím nejdůležitějším důvodem, proč vybavit dům nebo byt větracím systémem, je zajištění příjemného a zdravého prostředí s potřebnou výměnou vzduchu, kdy se omezí koncentrace CO2 a odstraní nežádoucí pachy a škodlivé látky.

Větrání s rekuperací tepla
Passive House InstitutePassive House Institute

Rekuperační výměník přináší větracímu systému velkou úsporu energie: Dokáže s vysokou účinností (až 95 %) předat teplo ze vzduchu znehodnoceného, který je odváděn pryč z domu, do vzduchu čerstvého, přiváděného zvenku, a teplem odváděného vzduchu tak ohřát tento čerstvý vzduch (v zimě ohřát, v létě ochladit). Takže větrání je velmi komfortní a v zimním období není pociťován chlad u výdechových otvorů čerstvého vzduchu v místnostech, jako by tomu bylo u větracího systému bez rekuperace. Ale především rekuperace výrazně šetří peněženku uživateli, protože se odpadní vzduch nenechá jen tak vypustit ven, ale využívá se jeho teplo, a to s vysokou účinností.

Větrací rekuperační jednotka Brink Renovent Excelent je mnohaletým provozem ověřené zařízení. Uváděné parametry jsou důvěryhodné a umožňují zákazníkům nezávislé a objektivní porovnání na internetu u německého renomovaného Passive Haus Institutu, který je přední evropskou výzkumnou a certifikační institucí se zaměřením na zařízení a konstrukční řešení pro pasivní a nízkoenergetické domy.

Větrací jednotky s rekuperací tepla
Brink Renovent Excellent

Brink Renovent Excellent (6 produktů)

Brink Renovent Excelent je nová jednotka špičkové kvality od holandské firmy Brink, vycházející z více než 30-ti leté zkušenosti s vývojem a výrobou větracích jednotek.

Cena s DPH: 0 Kč
Poznámka v rozsahu: cena na vyžádání – 0

Související informace