Jste zde: Hlavní strana Řešení Moderní regulace Samoregulační topné kabely pro podlahové topení

Samoregulační topné kabely pro podlahové topení

Podlahové topení se přizpůsobí Vaší změně interiéru

Běžné topné kabely pro elektrické podlahové vytápění se nepokládají pod stále stojící nábytek, jako je kuchyňská linka, vestavěné skříně, apod., aby nedocházelo ke ztrátám, ale také, aby se nepřehřívaly. Volně stojící nábytek na elektrickém podlahovém topení s běžnými topnými kabely by měl mít nožičky vysoké alespoň 15 cm.

Firma Pentair dodává na trh pod značkou Raychem T2Red samoregulační topný kabel pro podlahové topení. Díky samoregulačnímu principu lze topný kabel T2Red použít pod jakýkoli druh podlahové krytiny, aniž by hrozilo přehřátí. Není tedy problém se změnou umístění nízkého nábytku. Obzvláště v komerčních prostorech, kde dochází k častým změnám v interiéru, se topný kabel T2Red přizpůsobí vytápěné ploše a tak poskytuje pružné řešení pro zajištění pohodlného obytného prostoru.

Tento inteligentní topný kabel pro podlahové topení může být aplikován za účelem zvýšení pohodlí v obývacích pokojích, ložnicích, dětských pokojích či jídelnách, ale také v koupelnách, kuchyních či chodbách.

Související informace

Související produkty

Časté dotazy k této oblasti

Jaký je rozdíl mezi infratopením a sálavým topením?

Rozdíl není žádný. Pojmy infratopení, sálavé topení, infračervené záření, tepelné záření mají totožný význam a ničím se tedy neliší.

Jak je to s umístěním nábytku? Smí na této podlaze být postel, skříň a další nábytek, který nemá nožičky a je přímo na podlaze, nebo pod tímto nábytkem kabely být nesmí?

Při použití běžných odporových topných kabelů, které mají výhodu, že jsou levnější, platí, že vyhřívaná plocha podlahy nesmí být dlouhodobě zakryta masívním izolačním materiálem nebo eventuálně soklovým nábytkem kvůli tomu, aby byl zajištěn dostatečný odvod tepla z podlahy. Jinak by se podlahová krytina nebo i topné kabely mohly přehřát. To se týká i topných fólií a topných rohoží. Tato nevýhoda se však netýká vyhřívaných podlah se samoregulačními topnými kabely Raychem T2Red, které pod nábytkem či izolačním materiálem položeným na podlahu přestanou topit a nemohou se přehřát. Tato nevýhoda se rovněž netýká vyhřívaných podlah v pasívních domech s nízkopotenciálními topnými kabely (např. ADSV-5), které mají nízký topný výkon a pod nábytkem se nepřehřejí. Proto při návrhu technického řešení navrhujeme a necháváme zákazníkem odsouhlasit tvar topné i nevytápěné plochy podlahy, a to pro každou místnost.