Jste zde: Hlavní strana Řešení Moderní regulace Proč se zajímat o regulaci vytápění?

Proč se zajímat o regulaci vytápění?

Mnoho lidí si myslí, že když si u stavební firmy objedná dům s teplovodním (nebo elektrickým) podlahovým topením, tak tím je zadání jednoznačné. Ale je to něco podobného, jako byste objednali u prodejce aut „osobní (nebo nákladní) auto“. Obvykle až při užívání hotového domu zjistíte, že má topení „mouchy“ a za své peníze jste nedostali to, co jste očekávali. Avšak v naprosté většině případů vůbec nezjistíte, že je vada v instalaci nebo návrhu topení, naopak si myslíte, že podlahové topení se prostě tak chová a vy se musíte přizpůsobit.

Raychem Green ProgramRaychem Green Program
Pokud se nechcete přizpůsobit (obvykle ekonomickým zájmům stavební firmy) nebo máte zájem za své peníze obdržet odpovídající hodnotu, je vhodné se zajímat, jaké to podlahové topení bude. Nejkvalitnější informace v krátkém čase získáte u specializované firmy. Naše firma takové bezplatné konzultace nabízí. Poradíme Vám také při výběru koncepce vytápění a způsobu regulace.

Pokud zamýšlíte do nového domu instalovat podlahové vytápění a výrazně si tak zvýšit uživatelský standard bydlení, měli byste vyřešit náročnější požadavky na regulaci vytápění. Běžné pokojové termostaty přitom těmto požadavkům nevyhovují.

Regulace elektrického podlahového topení

Pokud se pro regulaci elektrického podlahového topení, jako hlavního vytápění objektu, používají běžné pokojové termostaty, kolísá příliš teplota podlahy a není také řešen vliv teploty podlahy na tepelnou pohodu. To je pro uživatele nepříjemné. Avšak málokterý uživatel nového domu si uvědomí, že to není vlastnost podlahového topení, ale nesprávný návrh regulace nebo také nesprávný návrh a montáž topných kabelů.

Regulace teplovodního podlahového topení

U teplovodního podlahového topení obvykle čidlo pro snímání teploty podlahy vůbec není instalováno. Přitom bývá regulace řešena jen podle jednoho jediného termostatu v tzv. referenční místnosti domu, což snižuje kvalitu tepelné pohody a úspornost provozu. A vůbec to nemá nic společného s centrální regulací, jak je to často nazýváno.

Související informace