Jste zde: Hlavní strana Kabelové vytápění Ochrana proti zamrzání Ochrana střešních žlabů a svodů proti zamrzání

Ochrana střešních žlabů a svodů proti zamrzání

Sníh napadaný na střeše při teplotách kolem bodu mrazu postupně mrzne ve střešních úžlabích, okapových žlabech a svodech. Tvoří se nebezpečné rampouchy, které ohrožují kolemjdoucí. Ucpané žlaby a svody znemožňují odvod vody z tajícího sněhu a ledu do kanalizace a voda často zatéká do staveb a způsobuje skryté či viditelné škody jako poškozené fasády, omítky, shnilé krovy, plísně…

Funkční žlaby a svody, znemožní přimrzání ledu a vytváření sněhových bariér a vždy spolehlivě odvedou odtávající vodu ze střech, čímž předejdou značným škodám, které by zatékající voda způsobila.

Topný systém DEVI instalovaný ve střešních úžlabích (případně na spodních částech střech), ve žlabech a okapech komplexně řeší problematiku správného odvodu tající vody a ochrany proti zatékání.

Spolehlivě tak zabrání poškození střešní nebo stavební konstrukce zatékající vodou a zároveň zamezí vzniku nebezpečných rampouchů. Ochranný systém DEVI lze instalovat do všech typů okapových žlabů nebo střešních konstrukcí.

Pro klasických okapový žlab a svod se instalovaný výkon pohybuje v rozmezí 30 až 40 W na jeden metr délkový, což předpokládá použít topný kabel Deviflex ve smyčce nebo dva topné kabely položené paralelně. Jejich fixování ve žlabech i svodech je zabezpečeno speciálními plastovými úchyty.

Automatická regulace minimalizuje spotřebu energie

Firma DEVI dodává regulátory speciálně vyvinuté pro řízení ochranných systémů. Výběr regulačního prvku závisí na způsobu či rozsahu instalace a přání zákazníka.

Ke špičkovým zařízením patří regulátor Devireg 850, vybavený vlhkostními a teplotními senzory. Je určen pro řízení systémů na ochranu venkovních ploch nebo okapových žlabů a svodů. Regulátor Devireg 850 průběžně vyhodnocuje teplotní i vlhkostní poměry ve chráněném střešním žlabu a zajišťuje efektivní a plně automatický provoz ochranného systému.

Související informace