Jste zde: Hlavní strana Kabelové vytápění Kabelové podlahové topení Proč elektrické podlahové topení JAVORA?

Proč elektrické podlahové topení JAVORA?

Proč zvolit elektrické podlahové topení od firmy JAVORA ENERSA?
Elektrické podlahové topení představuje nejvýhodnější způsob vytápění pro nízkoenergetické a pasívní domy. JAVORA ENERSA je kompetentní specialista s 20-letou zkušeností v oboru a autorizovaný partner největších evropských výrobců topných kabelů.

Deset důležitých vlastností kabelového podlahového vytápění JAVORA

1. Vytopí celý dům.

Nadstandardní tepelný komfort a úspornost jsou dosaženy tehdy, když podlahové topení není nutné kombinovat přídavnými topnými prvky jiných systémů (konvektory, sálavé panely apod.). To JAVORA umožňuje.

2. Je komfortní a jednoduše ovladatelné.

Podlahové vytápění již svým principem přináší uživateli výraznou pozitivní změnu pocitu vnímání tepelné pohody oproti klasickému vytápění radiátory. Systém JAVORA navíc nabízí nebývale komfortní a jednoduše ovladatelnou regulaci. O této regulaci se dá říci „Nastav a zapomeň!“.
Navíc v přechodových obdobích na jaře a na podzim můžete úsporně zatopit jen v té místnosti, kde potřebujete. A nemusíte kvůli tomu roztápět celý dům, jako u plynového nebo elektrického kotle s teplovodním rozvodem topení.
To je JAVORA.

3. Nevíří prach.

Podlahové vytápění je nízkoteplotní zdroj tepla, takže nedochází k cirkulaci zahřátého vzduchu, jako u klasického topení s radiátory. To je výhodné např. pro alergiky, protože se nevíří prach.

4. Neškodí zdraví.

Teplo od nohou je příjemné a bez škodlivých účinků, pokud nepřekračuje teplota podlahy určité stanovené limity. Tyto limity jsou překvapivě nízké (v pokoji 27 °C, v koupelně 33 °C), takže pokud je podlahové vytápění nepřekračuje, je pocit tepelné pohody dokonalý. JAVORA tyto limity kontroluje a splňuje.

5. Je bezpečné.

Podlahové vytápění od firmy JAVORA ENERSA lze bez rizika provozovat nejen v běžných místnostech, ale i ve vlhkém prostředí, jako jsou např. podlahy koupelen nebo bazénů. JAVORA vyhovuje s rezervou všem českým i evropským bezpečnostním normám.

6. Je neviditelné.

Jediná věc z podlahového vytápění, kterou je možno spatřit, je regulátor teploty umístěný na stěně místnosti. Oproti radiátorům nebo např. ventilačním průduchům zůstává podlaha volná všude, a to i u oken. Takové je podlahové topení JAVORA.

7. Reaguje včas.

Podlahové vytápění JAVORA je nejvýhodněji řešeno jako přímotopné, což znamená, že citlivá regulace reaguje ihned na okamžité změny teploty, např. od slunce, od krbu, nebo na změny venkovní teploty, a proto topí právě tehdy, kdy je třeba. A nahřátá podlaha současně zajistí, že každodenní plánované výpadky elektrické energie v přímotopném tarifu (4×1 hod.) nezpůsobí uživateli úbytek tepelné pohody. JAVORA reaguje rychle a uváženě.

8. Je spolehlivé.

Raychem Certified Pro Partner - 20 let systémová záruka Total CareRaychem Certified Pro Partner - 20 let systémová záruka Total Care
Firma JAVORA ENERSA má za sebou více než 20 let zkušeností s dodávkami a montáží elektrického podlahového topení a je partnerem největších evropských výrobců topných kabelů – RAYCHEM, DEVI, FENIX. S ohledem na dlouholeté zkušenosti výrobců a uskutečněné zkoušky je udávaná životnost topných kabelů více než 50 let. A poskytovaná záruka na topné kabely v podlaze je 10 a 20 let. JAVORA si věří.

9. Má kvalifikovaný servis.

S podlahovým vytápěním JAVORA získává u nás zákazník nejen silnou technickou podporu a benefity v záručním a pozáručním období, ale také kvalifikovaný přístup při konfiguraci zadání, projektování a montáži. Kvalita od největších evropských výrobců. Zkušenost a kompetence firmy JAVORA ENERSA.

10. Je finančně výhodné.

Ano, podlahové topení JAVORA je finančně výhodné při výstavbě i v provozu, a to proto, že je jednoduché, úsporné a dlouho vydrží. Nepotřebuje totiž žádné přídavné komponenty navíc. Topné kabely jsou zdrojem tepla i jeho rozvodem. Teplo se tak automaticky dostane všude tam, kde je třeba. Každou zimu má uživatel oprávněný pocit, že ho hřeje přímo jeho dům. Inteligentní regulace v každé místnosti je samozřejmostí, která nejen zvyšuje komfort, ale také výrazně šetří provozní nákaldy.
Provozní náklady na energie domu s elektrickým podlahovým topením JAVORA vycházejí na stejné úrovni, jako provozní náklady u domu s plynovým kotlem a teplovodním topným systémem. A to díky výhodnější sazbě za elektřinu, kdy 20 hodin denně běží celý dům (nejen topení) za nižší sazbu, a to i v létě. A jelikož v nových domech slouží k vaření většinou elektrická varná deska s elektrickou troubou a jsou zde i další elektrické spotřebiče nejen v kuchyni, v létě často také klimatizace, tak nízký tarif za elektřinu se vyplatí.

A ještě něco navíc:

Elektřina je univerzálním mediem budoucnosti. Až nebudou k dispozici snadno dopravitelná paliva, jako je zemní plyn a ropa, bude to právě elektřina, která bude roznášet energii ke spotřebitelům. Na svícení, k počítačům, k výrobě i k topení. Ta budoucnost tady bude dříve, než se nadějeme. V současné době stavěný dům se jí dočká rozhodně. A s ním i jeho kvalitní elektrické podlahové topení. Topení JAVORA.

Související informace