Jste zde: Hlavní strana Aplikace Podlahové topení Teplovodní podlahové topení

Teplovodní podlahové topení

Legislativa od roku 2020

Teplovodní podlahové topení s tepelným čerpadlem pro ohřev topné i užitkové vody splňuje požadavek na využití obnovitelných energií, který platí od roku 2020.

Podlahové topení Giacomini

Systém teplovodního podlahového vytápění se zárukou 25 let.

Nízká teplota vstupní vody

Díky významnému vývoji technologie je podlahový topný systém Giacomini schopný pracovat s nízkou teplotou vstupní vody. Díky tomu je podlahový topný systém Giacomini zdravotně nezávadný a vyhovuje hygienickým normám pro pohyb osob v dlouhodobě obývaných místnostech.

Hygienická norma doporučuje následující teploty:

 • 26 až 28 °C – Maximální průměrná teplota povrchu podlahy v místnostech s dlouhodobým pobytem osob.
 • 32 až 34 °C – Maximální průměrná teplota povrchu podlahy v místnostech s krátkodobým pobytem, nebo kde se člověk pohybuje bos (např. koupelny, bazény).

Dále nízká teplota povrchu podlahy výrazně omezuje víření prachu. Proto podlahové topení Giacomini přináší velkou úlevu alergikům a astmatikům.

Trubky bez inkrustací a koroze

Při instalaci podlahového vytápění používáme trubky Giacomini, které mají dlouhou životnost a nevznikají v nich inkrustace ani koroze.

Systémová deska s kročejovým útlumem

Izolační panel neboli systémová deska s kročejovým útlumem plní důležitou funkci při akustické izolaci, jelikož pohlcuje hluk mezi jednotlivými podlažími domu.

Chytrá regulace pro jednotlivé místnosti

Primární regulaci teplovodního systému Giacomini zajišťuje ekvitermní regulátor, který reguluje výkonnost rozvodu dle skutečných potřeb a reaguje na klimatické změny, čímž umožňuje vysokou úroveň komfortu při nízkých provozních nákladech.

Teplotní regulace, která je realizována zvlášť pro každý okruh, umožňuje kontrolovat teplotu v každé místnosti.

Tepelné čerpadlo Stiebel Eltron

V případě dodávky podlahového topení včetně zdroje tepla dodáváme tepelná čerpadla Stiebel Eltron s přidělenou Evropskou značkou kvality Q.

Přednosti

Teplovodní podlahové topení Giacomini s tepelným čerpadlem Stiebel Eltron

 • je komfortní a neviditelné
 • vytopí celý dům a je provozně úspornější
 • nevíří prach a neškodí zdraví
 • je spolehlivé a bezpečné
 • má bezúdržbový provoz (odpadají pravidelné prohlídky komínu)
 • má nižší roční provozní náklady na energie, než systém s plynovým kotlem i kabelové podlahové topení
 • záruka na teplovodní podlahové topení Giacomini po dobu 25 let

Nevýhody

 • má vyšší vstupní náklady oproti kabelovému podlahovému vytápění
 • životnost špičkových tepelných čerpadel je předpokládána 20 let

Související informace

Časté dotazy k této oblasti

Proč je podlahové topení úspornější než jiné druhy vytápění?

Protože není zapotřebí tak moc topit. Čím jsou teplejší okolní stěny v místnosti, tím nižší může být vnitřní teplota. Jednou z největších „stěn“ je podlaha, která je zároveň člověku nejbližší. Když ta má svých 25 stupňů Celsia, pak teplota vzduchu ve výšce 1,5 m nad podlahou může mít třeba jen 21 stupňů, u stropu je ještě míň. Podlahové topení dodává teplo tam, kde je potřebujeme, a proto je úspornější.

Není teplo od podlahy při podlahovém vytápění nezdravé?

Není, pokud je podlahové topení dobře naprojektované a pokud má kvalitní regulaci. Takové podlahové topení je vhodné i pro alergiky. Při podlahovém vytápění nemá průměrná nášlapná teplota podlahy přesahovat v dlouhodobě obývaných místnostech 26 až 28 °C a v koupelnách a tam, kde chodí člověk bos, pak 32 až 34 °C. Podlahové vytápění JAVORA disponuje řadou speciálních termostatů, které mají dvě teplotní čidla – jedno vestavěné prostorové a druhé kabelové pro kontrolu teploty podlahy.

Proč podlahové topení nevíří prach?

K víření prachu je třeba proudění vzduchu, které způsobuje průvan, velké rozdíly teplot při cirkulaci teplého vzduchu od radiátorů a pod. Teplota celé topné podlahy se pohybuje pouze mezi 25 až 27 stupni Celsia, jedná se tedy o nízkopotenciální velkoplošné vytápění a takové topení cirkulaci nevytváří. Díky tomu je právě podlahové vytápění vhodné pro alergiky.

Které podlahové topení je lepší – s trubkami, nebo topnými kabely?

Obě podlahová topení mají stejné vlastnosti i výhody. V trubkách však proudí ohřátá voda, o kterou je třeba se starat. V principu se dá říci, že jestliže máte možnost použít k vytápění elektřinu, pak volte topné kabely, které jsou jednodušší, levnější a mají delší životnost.